شب. سکوت. کویر

بیا به شام غریبان ما و مهمان شو که امشب اهل دلی عاشقانه می خواند. "اینجا فقط فریاد است. فریاد با صدای سکوت"

سلام دوستان فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به همه شما عزیزان تبریک عرض می کنم

 

انشالله که بتوانیم معنی  " روزه " را درک کنیم و فکر نکنیم روزه یعنی   نخوردن و ننوشیدن

 

یکی از بزرگان عالم روحانی در یک برنامه زنده تلوزیونی گفت کسانی که سیگار میکشند و نمی توانند به خاطر سیگار روزه بگیرند, اشکالی ندارد روزه بگیرند ولی سیگار ر۱ اونقدری بکشند که فقط اذیت نشوند.

یعنی در طول مدتی که روزه هستند شاید یک یا دو نخ .   این مبحث جنگجال بر آمیزی شد بعضی از منتقدان می گفتند خودشون هم با هم همخوانی ندارند و یکی می گه دود سیگار روزه ر۱ باطل می کنه دیگری می گه اشکال نداره سیگار هم بکش.   به نظر شما چرا می شود سیگار هم کشید روزه هم داشت.

 

نظر شخصی  اگر قرار باشه به یک انسانی که روزه کامل می گیره و بدون عیب و نقص  ١٠٠ نمره بدهند به یکی مثل من که فقط نمی خورم و نمی نوشم ٣٠ بدهند . به اونی که فقط سیگار می کشه باید یک نمره ای بدهند  دیگه چون می خوات روزه بگیره و داره سعی می کنه و در کل حد اقل چیزی که برای این نفر داره این است که سیگار کمتری می کشه و بیشتر رعایت می کنه. پس می بینیم حرف اون بزرگ وار صحیح است .  و در کل روزه  یعنی این که در این ماه به احترام خدا  احترام دیگران رو نگه داریم و حدعقل یک ماه انسان تر باشیم . و مانند یک انسان برخورد کنیم .   با دهان روزه زشته نگاه فیلمهای ... بکنیم و پشت سر هرکسی که خواستیم دروغ بگیم.  ای کاش فقط این یک ماه به جای هر بحث اضافه حداقل یک بحث علمی بکنیم .  مطمئن باشید اگر از دریچهء علمی هم وارد شوید به هویت خودمون و اصل دینمون پی خواهیم برد.     

  امید وارم بعد از پایان ماه مبارک رمضان شرمنده  خودمون که جانشین خدا بر روی زمین هستیم نشیم.

 

نوشته شده در ۱٠ شهریور ۱۳۸٧ساعت ٥:٢٧ ‎ب.ظ توسط مرتضی دشتیان نظرات () |


Design By : Night Skin