همسران را بهتر خوشحال کنیم

این دستورات مختص به زوج خاصی نیست، اینها تنها ده چیزی است که تعداد بسیار زیادی از همسران از شوهرانشان می‌خواهند.

توجه کنید اینها خواسته‌های آنهاست نه نیاز روحی شان. از لحاظ فردی هرکسی مسئول نیاز‌های عاطفی خویش است و باید آنها را پر کند.

 ما معتقدیم 4 نیاز روحی اساسی وجود دارد :

الف- نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن. ب -  نیاز به تعلق داشتن. پ-  نیاز به داشتن تصور ذهنی خوب از خود. ت-  نیاز به آزادى.

و اما خواسته‌های همسرتان از شما :

1- هر روز به او بگویید که دوستش دارید :

هر کسی دوست دارد تایید شود و بداند که اطرافیانش او را دوست دارند. بهترین راه برای تایید همسرتان (که برایش بسیار مهم است) این است که خیلی ساده هر روز به او بگویید دوستش دارید. گاهی دستانش را بفشارید و این جمله را زمانی که شما را بدرقه میکند بگویید.

2- درک کردن و بخشش داشتن :

روزهایی هست که همسرتان اشتباهاتی انجام دهد و یا کمتر به شما رسیدگی کند. همیشه به خاطر داشته باشید که هیچ کس کامل نیست. در این مواقع خواسته همسرتان این است که او را درک کنید و او خود را سزاوار بخشش شما می‌داند. بدانید که هیچ رابطه ای بدون بخشش دوام ندارد.

3- گفتگو کنید :

نگذارید کار به جایی برسد که هیچ حرفی با همسرتان نداشته باشید درباره بچه‌ها کارتان و حتی آب و هوا با هم صحبت کنید. چرا که گفتگو نکردن اولین جرقه‌های یک رابطه سرد است.

4- زمانی برای همسر و فرزندانتان اختصاص دهید :

این زمان به دست شما محقق می‌شود و باید کیفیت با هم بودن را بالا ببرید یعنی تمام طرح‌ها و برنامه‌های آن روز را به میل آنها هماهنگ کنید. فقط خالی کردن برنامه روزانه برای با هم بودن کافی نیست بلکه باید برای این زمان برنامه ریزی کنید و به خود ثابت کنید که برای عزیزترین‌های زندگی تان عشق و احترام قائلید.

5- بیشتر بگویید بله به جای نه :

عادت به منفی نگری و مخالفت شما را از عزیزانتان دور میکند. سعی کنید در برابر بعضی خواسته‌ها نه نگویید. با گفتن همین کلمه ساده بله همسرتان را متعجب و خوشحال کنید.

6- خوب گوش دهید :

همسرتان را با این مهارت میتوانید عاشق تر کنید. همسر شما فقط گوش‌های شما را برای شنیدن نمیخواهد بلکه باید با قلبتان به او گوش دهید و او را بفهمید.

7- دلبستگی و مهربانی :

چقدر در طول روز به همسرتان میگویید لطفا یا متشکرم یا اورا میبوسید؟ متاسفانه بعضی از زوجین فراموش میکنند با هم مهربان باشند و این کلید موفقیت را در زندگی از دست میدهند.

8- بعضی از وظایف خانه و کودک را با هم تقسیم کنید :

یکی از مهمترین دعواهای زناشویی بر سر همین مساله جزئی است. خرده کاری‌های خانه و بچه‌ها تنها مسائل همسرتان نیستند چه خوب است کمی غرور و سابقه خانودگی خود را کنار بگذارید و با این کار زندگی شیرین تری داشته باشید. شاید اوایل سخت باشد اما خودتان کم کم معجزه اندک کمک به همسر را خواهید دید.

9- اوغات فراغت و برنامه ریزی :

اگر همسر شما شاغل است ساعات بیکاری او و اگر همسرتان شاغل نیست خود به او مرخصی دهید. این روزها بگذارید او آزاد باشد و نگران بچه‌ها، شما، خانه و ... نباشد. بگذارید در این اوغات فراغت به خود و خواسته‌های شخصی اش برسد.

10- به او سفارش کنید و خود نیز مراقب سلامت روحی و جسمی خودتان باشید :

بسیاری از مردان مراقب سلامتی خود نیستند و این برای همسرانشان مشکل بوجود می‌آورد و این افراد به سلامتی طرف مقابل هم اهمیت نمی دهند ولی به خاطر داشته باشد همسرتان نمیتواند مدام دنبال شما باشد. چرا که او عشق شما و همسر شماست نه مادرتان و خود نیاز به توجه دارد، پس به سلامتی خود و او بیشتر اهمیت دهید.

 

/ 0 نظر / 29 بازدید