شیطان جنس کهنه می فروشد

شیطان جنس کهنه می فروشد

 شیطان می خواست که خود را با عصر جدید تطبیق بدهد، تصمیم گرفت وسوسه‌های قدیمی و در انبار مانده‌اش را به حراج بگذارد. در روزنامه‌ای آگهی داد و تمام روز، مشتری ها را در دفتر کارش پذیرفت.

حراج جالبی بود: سنگ‌هایی برای لغزش در تقوا، آینه‌هایی که آدم را مهم جلوه می‌داد، عینک‌هایی که دیگران را بی‌اهمیت نشان می‌داد. روی دیوار اشیایی آویخته بود که توجه همه را جلب می‌کرد: خنجرهایی با تیغه‌های خمیده که آدم می‌توانست آن‌ها را در پشت دیگری فرو کند، و ضبط صوت‌هایی که فقط غیبت و دروغ را ضبط می کرد.

شیطان رو به خریدارها فریاد می زد: "نگران قیمت نباشید! الان بردارید و هر وقت داشتید، پولش را بدهید."

یکی از مشتری‌ها در گوشه‌ای دو شیء بسیار فرسوده دید که هیچکس به آن‌ها توجه نمی‌کرد. اما خیلی گران بودند. تعجب کرد و خواست دلیل آن اختلاف فاحش را بفهمد.

شیطان خندید و پاسخ داد: "فرسودگی‌شان به خاطر این است که خیلی از آن ها استفاده کرده‌ام. اگر زیاد جلب توجه می کردند، مردم می‌فهمیدند چه طور در مقابل آن مراقب باشند.

با این حال قیمت شان کاملاً مناسب است. یکی شان "شک" است و آن یکی "عقدة حقارت". تمام وسوسه‌های دیگر فقط حرف می‌زنند، این دو وسوسه عمل می کنند.

 

منبع:

Marjan-Melody

 

/ 3 نظر / 28 بازدید
محمد حسن

سلام . زیبا نگاشته ای و از دل . لذت بردم . قلمت خیلی زیباست و چون از دل نوشته ای بر دل نشست .موفق باشی[گل][دست][خداحافظ]

میری

سلام خیلی زیبا بود پیروز باشید[گل]

حسن

سلام . تشکر که به کلبه فقیرانه ما سر زدی . یه راه خیلی خوب پرسیدن سوال از پزشکان و از طریق وب آنهاست . و یا جستجوی آن بیماری در گوگل می باشد که بعضی سایتهای مراکز علمی مطالبی در مورد بیماریها دارند . ولی به نظرم منظور شما فراتر از اینهاست و شما انتظار دارید که بیماری خود رامطرح و از طریق یک سیستم خودکار دارو و درمان شما به شما اعلام شود . که به دلیل وسعت علائم و وسعت بسیار زیاد تشخیص و درمان در پزشکی و همچنین نظرات اجتهادی پزشک در درمان چنین سیستمی غیر ممکن می باشد . مگر در موارد بسیار ساره و کلیشه ای . به هر حال من در خدمت شما و دوستان هستم . موفق باشی[گل][خداحافظ]